Volkswagen Passat 2.0 TDI Huolto

Huoltopyyntö: Volkswagen Passat 2.0 TDI
Manuaali | 2007
Moottorikoodi BMR


Pyyntö jätetty: 10/2017
Huolto viimeistään: 11/2017
Kilometrit: 320000
Vuosimalli: 2007
Kategorioita: Ilmansuodattimen vaihto, Volkswagen Passat
Alue: Kuopio
Muuta: Volkswagen huolto Kuopio, Lisätietoa


Volkswagen asiakkaan antama kuvaus:

Huolto:
Täyshuolto
-Moottoriöljyn ja öljynsuodattimen vaihto (Jos mahdollista, tuon öljyn ja suodattimen itse)
-Moottorin ilmansuodattimen vaihto
-Raitisilmansuodattimen vaihto
-Polttoainesuodattimen vaihto
-Jarrunesteiden vaihto (+ palat eteen?, vinkuu)
-Sytytystulppien vaihto tarvittaessa.
-Tarkastukset: Öljyjen ja nesteiden määrän tarkastus (ainakin jäähdytysneste alarajalla), vuotojen tarkastus, valojen toiminnan tarkastus, alustan ja pohjan tarkastus (! puslat, tukivarret yms. --> hieman epävakaa ajettava)

LISÄKSI:
-Turbo vinkuu ja vuotaa hieman öljyä (takuuta jäljellä --> irroitus ja lähetys turbotukku.com:lle. Uuden/kunnostetun asennus)
-Ajotietokone ilmoittanut muutaman kerran "engine fault workshop!" ja hehkun merkkivalo vilkkunut. Poistunut kun sammuttanut auton. Ilmennyt kylmäkäynnistyksen yhteydessä tai kun käyttänyt vakkaria. (en kyllä tiedä mitä tuolle voi tehdä/mistä johtuu)
-nelipyöräsuuntaus (tämän voi myös jättää pois jos kallis verrattuna rengasliikkeisiin --> voin teettää sitten siellä)

Tämän olisi hyvä olla määräaikaishuollon tyyppinen huolto. Auto katsastettava viim. joulukuun aikana.

Sijaisauto tarvitaan.


Kilpailuta oma huoltosi tästä

Mikä on AutoJerry?

  • Kilpailuta huollot, korjaukset ja renkaat
  • Säästä jopa satoja euroja
  • Yli 500 000 suomalaista käyttäjää
  • 1700 korjaamoa
  • Ilmainen palvelu

Kilpailuta Volkswagen huollot tästä

Tarvitsetko apua AutoJerryn käytössä?
Voit aloittaa palvelun käytön jättämällä
uuden tarjouspyynnön täältä >>

Jo yli 500 000 suomalaista käyttää AutoJerryä auton huoltamiseen!

Mikäli mieltäsi askarruttaa jokin, katso Asiakaspalvelu-sivumme josta löydät vastauksia usein kysyttyihin kysymyksiin.